Loading…

Modeli i ri AMG me 550 kuaj fuqi (Foto)

  • 12/01/2017 | 15:36

Modeli i ri AMG me 550 kuaj fuqi (Foto)

Kompania ka prezantuar modelin e ri në panairin e automobilave që po mbahet në Detroit.AMG GT C,  i cili do të dalë në shitje më vonë gjatë vitit me model që pritet të kushtojë rreth 150 mijë euro.


Modeli i ri 2017, që do të lansohet më vonë gjatë vitit, vjen me motor 4.0-litërsh V8 me 549 kuajfuqi. Kjo fuqi mjafton që përshpejtimin nga 0 në 100 kilometra për orë, automobili ta arrijë për 3.7 sekonda.

Për të gjithë të fascionuarit e makinave të shpejta, ky lajm do t’i gëzojë pamasë.

Modeli i ri, është thjesht briliant, pasiqë kompania ka sofistikuar shumë elemente brenda dhe jashtë makinës./gazetametro.net

AMG GT  Roadster und AMG GT C Roadster (R 190), 2016; Kraftstoffverbrauch kombiniert: 11,4 - 9,4 l/100 km, CO2-Emissionen kombiniert: 259-219 g/km//AMG GT  Roadster and AMG GT C Roadster (R 190), 2016; fuel consumption, combined: 11.4-9.4 l/100 km; combined CO2 emissions: 259-219 g/km

Mercedes-AMG GT C Edition 50, graphitgrau magno, Fahraufnahme // Mercedes-AMG GT C Edition 50, graphite grey magno, driving shot Kraftstoffverbrauch kombiniert: 11,3 l/100 km, CO2-Emissionen kombiniert: 257 g/km  Fuel consumption combined:  11.3 l/100 km; Combined CO2 emissions: 257 g/km

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë