Loading…

Modeli ‘8 Series’ i BMW, mbret i makinave luksoze (Foto)

  • 28/05/2017 | 14:36

Modeli ‘8 Series’ i BMW, mbret i makinave luksoze (Foto)

BMW ka publikuar konceptin për veturën 8 Series, që do ti bëj konkurrencë rivalit gjerman Mercedes-Benz, në garën për shitjen e veturave luksoze në tërë botën.


“Numri 8 gjithmonë ka përfaqësuar majën e performancës sportive dhe ekskluzivitetit tek BMW”, ka thënë Drejtori Ekzekutiv, Harald Krueger.

Tutje Krueger ka thënë që kjo seri e veturave do të bëj që BMW të shndërrohet në lider të makinave të klasës luksoze.

Prodhimet e 8 Series do të dalin në shitje vitin që vjen në Evropë dhe Amerikë.

bmw3

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë