Loading…

Mobilizohet Gjilani: Mbledhin ndihma për t’i dërguar vëllezërve në Shqipëri

  • 26/11/2019 | 21:11

Mobilizohet Gjilani: Mbledhin ndihma për t’i dërguar vëllezërve në Shqipëri

Ka shkuar në 22 numri i viktimave të regjistruara deri më tani, si pasojë e tërmetit të fuqishëm që u regjistrua në orët e para të këtij mëngjesi në Shqipëri, shkruan Gazeta Metro.

Ndihmat nga Kosova për vëllezërit në Shqipëri po vazhdon nga të gjitha qytetet e Kosovës, po ashtu edhe nga qyteti i Gjilanit.

Banorët gjilanas janë mobilizuar për të ndihmuar me sasi të mëdha të ushqimit, veshmbathjeve, tendave dhe shumë gjërave të tjera.

Të gjitha këto ndihma nga Gjilani do të dërgohen në Shqipëri gjatë natës së sotme./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë