Loading…

Mblidhet Kuvendi i Shoqatës për dëmet e luftës

  • 21/11/2016 | 08:44

Mblidhet Kuvendi i Shoqatës për dëmet e luftës

Shoqata profesionale për dëmet e luftës ‘’Ngritja e Zërit’’ , e cila e ka selinë në Skënderaj do të mbajë kuvendin e V-të në shtëpinë e kulturës në Skënderaj.

Shoqata veprimtarinë e saj e ka fokusuar në grumbullimin  e provave mbi dëmet e shkaktuara në njerëz si  dhe dëme materiale, sistematizimin,  administrimin e tyre, si dhe përpilimin e kërkesave apo padive individuale për kompensim të dëmit moral dhe material nga ana e Serbisë.

Shërbime këto të cilat ofrohen falas në emër të idealit kombëtarë.

Shoqata shërbimet juridike falas ua afron të gjitha viktimave dhe familajrëve të viktimave në nivel vendi si dhe te atyre nga diaspora.

Ata deri më tani kanë hartuar mbi 1000 padi individuale./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë