Loading…

‘Mjeshtri’ Mourinho i finaleve të futbollit europian përballet me Sevillan

  • 31/05/2023 | 20:25

‘Mjeshtri’ Mourinho i finaleve të futbollit europian përballet me Sevillan

Jose Mourinho, trajneri portugez i futbollit, po përgatitet për një tjetër finale europiane me skuadrën e tij italiane Roma, transmeton Gazeta Metro.


Mourinho përshkruhet si figurë e kalitur dhe me përvojë, që nxjerr vetëbesim dhe familjaritet me situata të tilla me presion të lartë. i njohur për veshjen dhe fokusin e tij intensiv gjatë seancës së fundit stërvitore.

Mourinho ka një histori suksesi në garat europiane, pasi ka fituar pesë tituj të mëdhenj në të kaluarën. Ai njihet për stilin e tij të rreptë të menaxhimit dhe vëmendjen ndaj detajeve, duke krijuar një ndjenjë qëllimi dhe vendosmërie brenda ekipit të tij.

Së fundi, mediat ndërkombëtare raprotojnë edhe për interesimin e Paris Saint-Germain për Mourinhon si menaxherin e tyre të ardhshëm, duke theksuar reputacionin dhe dëshirën e tij në botën e futbollit, siç raporton Sky News.

Mourinho pritet të udhëheqë ndeshjen e Romës ndaj skuadrës spanjolle Sevilla në finalen e Europa Ligës, e cila do të zhvillohet nga ora 21:00.

Nëse Roma e ngre trofeun, Mourinho do të jetë trajneri më i dekoruar në historinë e kompeticioneve të mëdha europiane./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë