Loading…

Mitrovica do të jetë qytet i bashkuar dhe i lirë

  • 04/02/2017 | 17:28

Mitrovica do të jetë qytet i bashkuar dhe i lirë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar pas marrëveshje për rrënimin e murit, të arritur mes të gjitha palëve të premten e vonshme.


Ai ka thënë se marrëveshja e arritur respekton ligjet e Kosovës dhe ruan sovranitetin territorial të vendit dhe se mure ndarë në Kosovë nuk do të ketë.

Më tutje, Veseli ka falënderuar palët që ndërmjetësuan në këtë marrëveshe, Ambasadorin e SHBA’së dhe Përfaqësuesen e BE’së në Kosovë.

“Mitrovica do të jetë qytet i bashkuar dhe i lirë në lëvizje dhe qendër e emancipimit qytetar në Republikën e Kosovës”, tha ndër të tjera Veseli. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë