Loading…

Misteri i liqenit të ngrirë (Foto)

  • 16/01/2017 | 18:41

Misteri i liqenit të ngrirë (Foto)

Liqeni Baikal, gjendet në jug të Siberisë dhe është liqeni më i thellë e më i pastër në botë!


Baikal është rreth 600km i gjatë, akulli i cili formohet në këtë liqe zakonisht fiton trashësinë prej 2 deri në 5 metra dhe mund të mbajë peshën deri në 15 ton.

Një fotografe me familjen e saj kanë vendosur të shkojnë dhe të fotografojnë këtë bukuri natyrore të ngrirë e cila të lë pa frymë.

1. Baikal është liqeni më i thellë në botë.
fairy-lake-baikal-in-siberia-587c7ab5dfee7__880

2. Baikal është liqeni më i kthjellët në botë.
img_2379-58795edc8390f__880

3. Kjo bukuri natyrore mund të mbajë deri në 15 ton.
img_2340-copy-58795f04be876__880

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë