Loading…

Miroslav Lajcak vjen nesër në Kosovë, do të takohet me Kurtin

  • 05/12/2022 | 18:31

Miroslav Lajcak vjen nesër në Kosovë, do të takohet me Kurtin

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, do të vijë për një vizitë në Kosovë.


Burimet e Klankosova.tv mësojnë se ai nesër do ta takojë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Emisari paraprakisht ka qëndruar për vizitë zyrtare në Serbi. Ai e ka takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Lajçak deklaroi se kanë diskutuar se si do të respektohet marrëveshja për targa, si dhe hapat e ardhshëm për normalizimin e marrëdhënieve sipas planit franko-gjerman.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë