Loading…

Mirena i thotë Haradinajt: Autostradat nuk ndërtohen me logjikë lokaliste

  • 22/08/2019 | 22:47

Mirena i thotë Haradinajt: Autostradat nuk ndërtohen me logjikë lokaliste

Analisti, Ilir Mirena duke diskutuar për Autostradën e Dukagjinit në Debat Plus ka theksuar se nuk duhet të bëhen investime me logjikën lokaliste.

“Pse Anamorava paska e Dukagjini s’paska, nuk bëhen investimet me këtë logjikë duhet shikuar rëndësinë e investimit, kostoja, levërdia ekonomike të cilën e ka ajo autostradë”, tha Mirena.

Tutje, Mirena tha se nëse nisemi me këtë logjikë as Drenica nuk ka autostradë.

Ndërsa, Daut Haradinaj tha se Autostrada e Dukagjinit duhet të bëhet sepse ka qarkullim në atë rrugë, resurset njerëzore, e natyrore janë në element i rëndësishëm se pse duhet të bëhet ajo rrugë.

Kujtojmë që kostoja e Autostradës së Dukagjinit është afro 1 miliardë euro.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë