Loading…

Mirena e hedh ‘bombën’: ‘Kushtetuesja e rrëzon Osmanin, Ramushi provon të bëhet president’

  • 29/03/2023 | 23:08

Mirena e hedh ‘bombën’: ‘Kushtetuesja e rrëzon Osmanin, Ramushi provon të bëhet president’

Ilir Mirena, gazetar dhe komentatori politikë, ka thënë se, disa burime tregojnë që Gjykata Kushtetuese do të vendos në favor të ish-deputetit Veton Berisha, e gjë e cila mund të rrezojë Vjosa Osmanin, shkruan Gazeta Metro.


Mirena, ka shtuar se, kjo bën që Ramush Haradinajt t’i kthehen shpresat për tu bërë president i Kosovës.

‘‘Burime te mireinformuara tregojne qe Gjykata Kushtetuese vendos ne favor te ish deputetit Veton Berisha, e kjo mund ta rrezoje Vjosa Osmanin. Pastaj, Ramushi provon te behet president. Nese ia del, AAK futet ne Qeverine Kurti. E shmoklanit Kurti i duhet nje krah i luftes qe ta zbatojne Zajednicen. Ramushi eshte karta e arte per k’so situata delikate’’, ka thënë Mirena ndër tjerash.

Postimi i plotë:

Pak konspiracion:

Ramush Haradinajt iu kane kthy shpresat se mund t’bahet President i Kosoves.

Burime te mireinformuara tregojne qe Gjykata Kushtetuese vendos ne favor te ish deputetit Veton Berisha, e kjo mund ta rrezoje Vjosa Osmanin. Pastaj, Ramushi provon te behet president. Nese ia del, AAK futet ne Qeverine Kurti. E shmoklanit Kurti i duhet nje krah i luftes qe ta zbatojne Zajednicen. Ramushi eshte karta e arte per k’so situata delikate.

Si dikur me Demarkacionin.

Harrohen krejt t’shamet ma t’ulta ndaj njani tjetrit dhe bashkejetojne te lumtur deri ne krizen e radhes.

Ka plot shenja qe qojne ne kete drejtim, afrimi i Kurtit me Ramushin dhe kili mili tjera te politikes kosovare…

Veç me Prindonin s’dihet çka bahet!… /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë