Loading…

Miratohet programi kombëtar për MSA-në

  • 10/03/2017 | 16:59

Miratohet programi kombëtar për MSA-në

Qeveria e Kosovës ka miratuar programin kombëtar për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit 2017-2021.


Qeveria po ashtu ka miratuar raportin vjetor të punës së qeverisë për vitin 2016.

Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi tha se ky raport ka për qëllim të sheh progresin e arritur në prioritetet e Qeverisë.

“Raporti ka për qëllim të sheh progresin e arritur, veçmas të jetë referencë për prioritetet strategjike për këtë vit. Gjatë 2016, Qeveria ka punuar në pesë prioritete, zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik, punësimin dhe mirëqenien, sundimin e ligjit dhe shtetit të së drejtës, agjendën evropiane dhe politikën e jashtme, arsim, shkencë, kulturë, sport, zhvillim rinor dhe zhvillimin e shëndetësisë moderne. Të arriturat kanë qenë të prekshme për qytetarët e Kosovës “, tha ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë