Loading…

Miratohet pas 12 vjetësh Ligji për Tregti të Naftës

  • 22/07/2021 | 20:00

Miratohet pas 12 vjetësh Ligji për Tregti të Naftës

Pas 12 vjet pritjesh, më në fund ka kaluar në Kuvendin e Kosovës, Ligji për Tregti me Naftë.


Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar për këtë ligj që kishte 12 vjet që po sillej në sirtar të Ministrisë së Tregtisë.

Draftimin e ligjit e kanë bërë Shoqata e Naftarëve së bashku me MTI-në.

Në një prononcim për Indeksonline, Kryetari i Shoqatës së Naftarëve, Fadil Berjani ka falënderuar deputetët që e votuan kalimin e ligjit.

“Kryetari i Shoqatës së Naftarëve të Kosovës falënderon deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës që e votuan Ligjin e Naftës, ku ky lijg nuk kaloi që një dekad. Përgëzoj për punën e bërë ministren, Rozeta Hajdari dhe Qeverinë Kurti”, u shprehë ai.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë