Loading…

Miratohet buxheti, flitet për ndryshime

  • 22/12/2016 | 20:19

Miratohet buxheti, flitet për ndryshime

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar Projektligjin për Buxhetin në lexim të parë, transmeton gazetametro.net

Projektligji ka kaluar me 73 vota për, 20 kundër dhe asnjë abstenim.

Deputetët do të mblidhen përsëri rreth orës 21:00 për të votuar ndryshimet që janë propozuar nga deputetët.

Ndryshime kanë propozuar edhe deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës. Madje, Besim Beqaj ka thënë se nëse ndryshimet e tyre nuk merren parasysh në lexim të dytë, atëherë ata si grup parlamentar do të vendosin që të mos e votojnë buxhetin.

Për këtë projektbuxhet, i cili për herë të parë kam shifrën dy miliardë, është kritikuar shumë edhe nga opozita. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë