Loading…

Ministrja serbe e tërbuar me ambasadorin amerikan: Mos fol kot, Kosova s’është e as do të jetë e pavarur

  • 16/10/2018 | 23:02

Ministrja serbe e tërbuar me ambasadorin amerikan: Mos fol kot, Kosova s’është e as do të jetë e pavarur

Ditë më parë, ambasadori amerikan në SHBA, Kyle Scott, në një deklaratë tha se Kosova është shtet i pavarur dhe sovran.


Këto deklarata të Scott nuk janë pritur aspak mirë nga politikanët serbë në Serbi, transmeton gazetametro.net

Nga politikanë serbë që kanë reaguar me zemërim është edhe Ministrja e Transportit e Serbisë, Zorana Mihajlovic.

Mihajlovic ka thënë se Kosova s’ka qenë e as do të jetë e pavarur.

“Ndryshe prej SHBA-së si sponzorizues kryesor i pavarësisë së Kosovës, Serbia nuk e njeh dhe nuk do ta njohë pavarësinë e saj”, ka thënë Mihajlovic, raportojnë mediat serbe.

“Ajo që Serbia është duke provuar sot me presidentin Aleksandar Vucic është gjetja e një zgjidhje për Kosovën në mënyrë që të ruhet paqja në rajon çka do të ndikonte që serbët dhe shqiptarët të jetojnë në paqe”. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë