Loading…

Ministria i premton zgjidhje familjes që iu djeg shtëpia

  • 01/02/2017 | 15:31

Ministria i premton zgjidhje familjes që iu djeg shtëpia

Zëvendësministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Besart Jashari, vizitoi familjen e Bashkim Behlulit në Podujevë, familja 12 anëtarëshe e të cilit jeton në kushte shumë të rënda pasi mbrëmë i është djegur shtëpia.


Kryefamiljari Behluli është i paaftë për punë dhe ekzistenca e familjes së tij varet nga pensioni invalidor, i cili sipas tij është i pamjaftueshëm për të mbijetuar.

Ai ka apeluar tek zëvendësministri Jashari që t’i ndihmohet në rindërtimin e shtëpisë, pasi që me këtë pension ai mezi e siguron ekzistencën për familjen.

“Zëvendësministri Behluli, ka shprehur keqardhjen për djegien e shtëpisë, e cila për fat të mirë ka kaluar pa pasoja për familjarët. Ai ka premtuar kryefamiljarit, Bashkim Behluli, se do të angazhohet për një zgjidhje të shpejtë për këtë familje”, thuhet në njoftimin për media të MPMS-së.

Familja e cila mbeti pa kulm mbi kokë, është pjesëtare e komunitetit ashkali.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë