Loading…

Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës tregon sa viktima janë shënuar deri tani: Përmend shkatërrimin e mjeteve të Rusisë

  • 27/02/2022 | 11:27

Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës tregon sa viktima janë shënuar deri tani: Përmend shkatërrimin e mjeteve të Rusisë

Ministria e mbrojtjes së Ukrainës, ka publikuar shifrat e fundit me numrin e viktimave në konfliktin me Rusinë, transmeton Gazeta Metro.


Sipas këtyre të dhënave 4,300 trupa të ushtrisë ruse janë vrarë deri tani, sipas të dhënave nga kjo ministri.

Ministria gjithashtu tha se 700 automjete të blinduara ‘’APC’’ janë shkatërruar, 146 tanke, 27 aeroplanë, 1 Sistem i raketave Buk, 30 pajisje automobilistike, 60 makina me rezervuar karburanti, 2 anije dhe 26 helikopterë që nga data 24  deri 26 shkurt.

Rusia deri tani nuk ka pranuar të ketë ndonjë viktimë, derisa mbrëmë raportuan vetëm për një pavarësisht se luftimet janë duke vazhduar për 4 ditë me radhë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë