Loading…

Ministria e FSK’së zgjedh fituese në tender kompaninë me ofertë gjysmë milioni euro më të shtrenjtë

  • 07/09/2017 | 08:30

Ministria e FSK’së zgjedh fituese në tender kompaninë me ofertë gjysmë milioni euro më të shtrenjtë

Gjysmë milioni euro më shtrenjtë dhe mbi vlerën e parashikuar të kontratës, Ministria e Forcës së Sigurisë e Kosovës ia ka dhënë tenderin për furnizim me municion për nevojat e FSK-së kompanisë së shenjëtarisë “Katana”.


Kjo ministri e kishte eliminuar nga gara kompaninë tjetër “Lenti & Fiocchi Munizioni S.P.A” me arsyetimin se njëri anëtar i grupit “Fiocchi Munizioni SPA” nuk ka qenë i regjistruar në platformën elektronike në rastin e hapjes së ofertës, edhe pse një gjë e tillë nuk ishte kërkuar në dosjen e tenderit.

Megjithatë, vendimi për dhënien e kontratës është anuluar nga Organi Shqyrtues i Prokurimit, pasi ky institucion ka konstatuar se ka pasur shkelje të Ligjit të prokurimit publik gjatë procedurave tenderuese dhe lënda është kthyer në rivlerësim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë