Loading…

Ministria e Bujqësisë ia falsifikon nënshkrimin kryeshefit të suspenduar

  • 09/10/2018 | 07:46

Ministria e Bujqësisë ia falsifikon nënshkrimin kryeshefit të suspenduar

Vendime të falsifikuara për subvencione është duke prodhuar Agjencia për Zhvillimin e Bujqësisë.

Të tilla që ka siguruar “Koha Ditore” janë lëshuar në shtator dhe mbajnë nënshkrimin e Elhami Hajdarit, kryeshef i Agjencisë, i cili prej muajsh është i suspenduar dhe nuk ndodhet në zyre, shkruan sot Koha Ditore.

Edhe muajve paraprak, por edhe gjatë shtatorit, Hajdari nuk ka mundur ta ushtrojë funksionin. Kjo, pavarësisht faktit se edhe Gjykata Themelore në Prishtinë, nëpërmjet një aktvendimi, u ka dhënë vulë pohimeve se ishin të paqena “faktet” që i kishte listuar ministri i Bujqësisë, Nenad Rikalo, si arsye për ta larguar atë nga pozita e kryeshefit.

Gazeta ka raportuar më herët se Hajdari është ndëshkuar pasi kishte refuzuar t’ia përcillte jashtëligjshëm mbi 80 mijë euro një biznesi me bazë në Prizren, me të cilin kishte raport afarist Biljana Rikalo, bashkëshorte e këtij ministri serb.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë