Loading…

Ministri ukrainas: Rezistuam 72 orë për Kievin, bota nuk besoi, dyshoi

  • 27/02/2022 | 09:25

Ministri ukrainas: Rezistuam 72 orë për Kievin, bota nuk besoi, dyshoi

Ministri i Mbrojtjes në Ukrainë, ka lavdëruar rezistencën që vendi i tij ka bërë ndaj Rusisë pas sulmeve të vazhdueshme për marrjen e kryeqytetit, transmeton Gazeta Metro.


Oleksii Reznikov, tha se ishin 72 orë rezistencë, por bota nuk besoi e dyshoi.

‘’ Por ne nuk qëndruam vetëm në këmbë, ne vazhdojmë me besim të luftojmë me pushtuesin rus’’, shkroi ai ndër të tjera.

Ai tha gjithashtu se me këtë rast i treguan botës të mos kenë frikë, sepse ata do zmbrapsen.

‘’ 72 orë rezistencë! Bota nuk besoi. Bota dyshoi. Por ne nuk qëndruam vetëm në këmbë, ne vazhdojmë me besim të luftojmë me pushtuesin rus’’, shkroi ai./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë