Loading…

Ministri Tahiri flet për rastin ‘Pronto’ dhe Specialen

  • 15/10/2017 | 23:38

Ministri Tahiri flet për rastin ‘Pronto’ dhe Specialen

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ishte i ftuar në emisionin “Kojshia Show”, në RTV 21.


Ai foli për shumë tema e ndër to edhe ishte rasti “Pronto” dhe Gjykata Speciale.

Për rastin “Pronto”, Tahiri ka thënë se prokurorët janë duke u marrë me atë çështje.

“Le të thotë drejtësia fjalën e fundit për secilin”, ka thënë Tahiri, përcjell rtv21.tv.

Kurse sa i përket Gjykatës Speciale, Tahiri ka deklaruar se kjo nuk është punë e Ministrisë.

“Normalisht unë jam kontakti i parë i tyre në Republikën e Kosovës i tyre për çfarëdo bashkëpunimi që do të kërkohet në të ardhmen, unë nuk du me paragjyku çka do të ndodhë”, ka thënë Tahiri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë