Loading…

Ministri Spasovski: 14-vjeçarja nuk u mbyt nga asfiksia, u qëllua me armë zjarri

  • 06/12/2023 | 13:40

Ministri Spasovski: 14-vjeçarja nuk u mbyt nga asfiksia, u qëllua me armë zjarri

14-vjeçarja Vanja Gjorçevska nuk është mbytur nga asfiksia siç është raportua nga disa media, tha Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, derisa ka konfirmuar se ajo është qëlluar me armë zjarri.


“Të gjeturat e sakta nga obduksioni do të tregojnë, por është në pyetje një plagë me armë zjarri”, thotë Spasovski.

Gjatë hetimeve në afërsi të Shkupit janë gjetur dy pistoleta, të cilat sipas policisë janë përdorur për kryerjen e vrasjeve të rënda.

Spasovski konfirmoi gjithashtu se Vanjës i është gjetur celulari.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë