Loading…

Ministri Shala diskriminon komunat tjera, favorizon Pejën

  • 30/03/2017 | 12:18

Ministri Shala diskriminon komunat tjera, favorizon Pejën

Ministri Kujtim Shala po e favorizon më të madhe vendlindjen e tij, Pejën. Paratë më të mëdha nga buxheti i Ministrisë së Kulturës ka vendosur t’i dërgojë atje.


Vetëm për një vit ka shpërndarë për Pejën 3 milionë dhe atë për ndërtimin e objekteve të ndryshme sportive. 1.5 milionë janë ndarë për ndërtimin e palestrës së xhudos në Pejë, transmeton ORAinfo.

300 mijë euro janë ndarë për ndërtimin e stadiumit të futbollit në Radavc, ndërkaq 830 mijë euro, MKRS-ja investon për ndërtimin e “Qendrës Rinore në Pejë”, Stadiumin e qytetit “Shahin Haxhiislami” dhe 90 mijë euro për fushat e tenisit. Gjithashtu edhe 420 mijë euro janë ndarë për Pejën për ndërtimin e poligoneve të ndryshme sportive në Pejë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë