Loading…

Ministri serb qan kur merr vesh për vrasjen e Ivanovic’it

  • 16/01/2018 | 14:07

Ministri serb qan kur merr vesh për vrasjen e Ivanovic’it

Ministri dhe zëvendëskryeministri i Qeverisë serbe, Rasim Ljajic, nuk ka mundur të përmbahet nga emocionet kur ka marrë vesh për vrasjen e politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanovic.


Ai në televizionin serb ka thënë se nuk ka mundur të bësojë kur ka dëgjuar për vdekjen e Ivanovic’it, ndërkohë që ka shtuar që e rëndësishme pas kësaj është të gjendet vrasësit, shkruan gazetametro.net.

‘E rëndësishme është të gjenden vrasësit, ani pse kjo vështirë është të ndodhë’, ka thënë Ljajic.

Ndërkohë, edhe presidenti serb Aleksandar Vucic e ka dënuar vrasjen e Ivanovicit, duke thënë se do të kërkojë që edhe Serbia të përfshihet në hetim.

Ndryshe, Oliver Ivanovic u qëllua për vdekje sot në orët e mëngjesit me 4 plumba nga një veturë./gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë