Loading…

Ministri serb: Është koha që BE t’i përfshijë shqiptarët e Kosovës

  • 14/05/2017 | 12:00

Ministri serb: Është koha që BE t’i përfshijë shqiptarët e Kosovës

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq ka thënë se deklarimi i shqiptarëve të Kosovës, tregon se është koha që ata të përfshihen në Bashkimin Evropian dhe se ajo përcjell një porosi se diçka nuk tolerohet dhe se është e dhimbshme, shkruan Tanjug, transmeton Klan Kosova.

“Duhet të merret seriozisht dhe të jepet një përgjigje nga komuniteti ndërkombëtar nëse do të tregojë se vërtetë është angazhuar në një proces që duket i ngjashëm dhe se trajton gjithçka”, ka thënë Stefanoviq, kjo si përgjigje mbi qëndrimin e rastit ku Nishi thuhet se do të bashkohet me shtetit siç ka thënë ai joekzistent të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë