Loading…

Ministri Pacolli vizitë zyrtare në Suedi

  • 29/01/2018 | 14:06

Ministri Pacolli vizitë zyrtare në Suedi

Zëvendësministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli, në vazhdën e turneve diplomatike, sot ka vizituar edhe Suedinë.


Gjatë kësaj vizite, Pacolli u takua me homologen e tij Margot Wallstrom, duke vazhduar me sekretaren e shtetit në Ministrinë e Bashkëpunimit dhe Zhvillimit Ndërkombëtar, Ulrika Moder.

Sipas një komunikate të Ministrisë së Punëve të Jashtme, një takim tjetër u zhvillua edhe me grupin e miqësisë Suedi-Kosovë.

“Suedia si një ndër vendet e para që e ka njohur pavarësinë e Kosovës ka arritur të zgjerojë vazhdimisht bashkëpunimin dhe partneritetin në mes dy vendeve. Ky shtet ka mbështetur konsolidimin e Kosovës si në nivelin e brendshëm ashtu edhe në integrimin e shtetit në komunitetin europian”, thuhet në komunikatë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë