Loading…

Ministri i brendshëm serb i përgjigjet Haradinajt: Nëse flet për dhunë dijmë si të veprojmë

  • 02/03/2019 | 23:29

Ministri i brendshëm serb i përgjigjet Haradinajt: Nëse flet për dhunë dijmë si të veprojmë

Pas deklaratës së Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt se se FSK-ja nuk ka pse ta sulmojë Veriun, pasi që sipas tij edhe ajo pjesë  i përket Kosovës ka reaguar ministri brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanovic, transmeton Gazeta Metro.

Ministri serb ka përdorë diskurs më të ashpër, ka thënë se Serbia do të jetë aty nëse serbët e Kosovës kanë nevojë.

“As Vuçic dhe asnjëri prej nesh nuk u frikësua nga kërcënimi i Haradinajt. I bëj thirrje mos të flasë për dhunë apo veprime kundër serbëve në Kosovë, sepse do të dijmë sit ë përgjigjemi”, ka thënë Stefanovic.

E deklarata e sotme Haradinajt ishte si përgjigje ndaj atyre të presidentit serb, Aleksander Vucic./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë