Loading…

Ministri Hoxhaj, sot qëndron në Kroaci

  • 20/02/2017 | 09:41

Ministri Hoxhaj, sot qëndron në Kroaci

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj sot do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kroaci, Zagreb


Gjatë qëndrimit në Kroaci, kryediplomati kosovar Hoxhaj pritet të ketë takime me krerët më të lartë të shtetit, Presidenten, Kryeministrin, Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Ministrin e Mbrojtjes të Kroacisë.

Ndryshe, javën e kaluar homologu kroat pati refuzuar kërkesën e ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daciq për një vizitë zyrtare në Kroaci. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë