Loading…

Ministri Hasani përkujton dëshmorët e brigadës 121 “Kumanova”

  • 25/08/2018 | 13:56

Ministri Hasani përkujton dëshmorët e brigadës 121 “Kumanova”

Në 20 vjetorin e rënies së dëshmorëve të UÇK-së, të Brigadës “121 Kumanova”, drejtues të NISMA Socialdemokrate kanë bërë homazhe në kompleksin e dëshmorëve të kësaj brigade.


Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani me këtë rast ka postuar disa fotografi në rrjetin social Facebook, ku ka thënë se duke i përkujtuar dhe nderuar ata që dhanë çdo gjë për lirinë tonë ne nderojmë të shkuarën, të tashmen dhe të ardhmen e Kosovës.

Ky është postimi i plotë i ministrit Hasani:

Sot në Kleçkë, në nderim të dëshmorëve të brigadës “Ismet Jashari – Kumanova”.

Duke i përkujtuar dhe nderuar ata që dhanë çdo gjë për lirinë tonë ne nderojmë të shkuarën, të tashmen dhe të ardhmen e Kosovës.
Ditë të tilla na përkujtojnë se sa shumë dhamë për këtë tokë e na obligojnë që të punojmë edhe më shumë për vendin tonë!

Lavdi dëshmorëve të kombit!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë