Loading…

Ministri gjerman: Kosova ka bërë hapa të mëdha kundër korrupsionit

  • 13/04/2017 | 11:05

Ministri gjerman: Kosova ka bërë hapa të mëdha kundër korrupsionit

Duke folur për kriteret që Bashkimi Evropian i ka vendosur Kosovës, ministri i Jshtëm gjerman përmendi si arritje të Kosovës luftën ndaj korrupsionit dhe krimit. Sipas tij, Kosova ka bërë hapa të mëdhenj në këtë drejtim.


‘Kosova ka bërë hapa të mëdha në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar’, ka thënë Sigmar Gabriel.

Ndërkaq, pasi përmendi këto arritje, ai nuk la pa bërë thirrje që të votohet edhe kriteri i fundit për liberalizimin e vizave, që është demarkacioni.

‘Jeni shteti i vetëm pa liberalizim. I bëj thirrje parlamentin tuaj që të ratifikoni demarkacionin’, ka thënë ministri gjerman.

Ndryshe, Sigmar Gabriel po qëndron sot në Kosovë, ku pati një takim me kryeministrin Mustafa, e më pas pritet ta takojë edhe ministrin Enver Hoxhaj./gazetmetro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë