Loading…

Mimoza Studenica sjellë ‘Tregime urbane të mbështjella në rrollne’

  • 21/03/2017 | 16:57

Mimoza Studenica sjellë ‘Tregime urbane të mbështjella në rrollne’

Galeria e Ministrisë së Kulturës së Kosovës sjellë ekspozitën e radhës të Mimoza Studenicës të titulluar “Tregime urbane të mbështjella në rrollne” të artistes Mimoza Studenica.


“Punën e saj artistike “mund ta shohim si një ndërlidhje me vokacionin e saj, dizajnin që shpërfaqet natyrshëm si impakt i drejtpërdrejtë në tablo letrash filigrani”, shprehet kuratori i kësaj ekspozite Lorik Sylejmani, njëkohësisht artist vizual dhe kritik arti.

17155491_1257253030978803_8692927858597854378_n

Kjo ekspozitë drejtohet dhe financohet nga Galeria e Ministrisë së Kulturës. Ekspozita do të hapet me datë 23 mars në ora 19:00 dhe mbyllet me 15 Prill 2017 në Galerinë e Ministrisë së Kulturës së Kosovës (objekti Qafa) në Prishtinë.  /gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë