Loading…

Milovani 44-vjeçar nga Serbia, merr për nuse 22-vjeçaren nga Shkodra (Foto)

  • 07/06/2017 | 15:38

Milovani 44-vjeçar nga Serbia, merr për nuse 22-vjeçaren nga Shkodra (Foto)

Në fshatrat serbë mungojnë vajzat e reja, kështu që burrat serbë vendosin të marrin për nuse vajza shqiptare.


Mblesëritë e shqiptarëve me serbët kanë ngjallur gjithnjë bujë në mediat shqiptare dhe në ato të huaja.

Vera, quhet gruaja e cila rregullon martesat mes vajzave shkodrane dhe burrave serbë dhe paguhet 2200 dollarë për shërbimet e saj.

Në një reportazh është dokumentuar me foto mbërritja e 44-vjeçarit Milovan në Shkodër për të kërkuar dorën e Evës.

Milovani kërkon dorën e 22-vjeçares tek gjyshja e saj dhe pasi ajo pranon, ai paguan 115 dollarë tek familja e saj dhe shkon për të blerë bizhuteri dhe rroba për të fejuarën.

Tri javë më pas, ai rikthehet dhe martohet me Evën.

Më pas Eva niset drejt Serbisë së bashku me bashkëshortin e saj Milovanin ku do kalojë pjesën e mbetur të jetës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë