Loading…

Milot Rashica ‘ia bën sefte’ në Superligën e Turqisë, realizon gol të bukur

  • 28/01/2023 | 19:01

Milot Rashica ‘ia bën sefte’ në Superligën e Turqisë, realizon gol të bukur

Milot Rashica ka realizuar golin e parë me fanellën e Galatasaray në Superligën e Turqisë sonte kundër Giresunspor, transmeton Gazeta Metro.


Anësori kosovar pasi ‘rrëmbeu’ një top nga mbrojtësit kundërshtar nuk e pati shumë të vështirë të realizoi përballë portierit Onurcan Piri.

Trajneri i Galatasaray, Okan Buruk kishte vendosur që sonte të mos luajë nga minuta e parë me 26-vjeçarin kosovar.

Ai u inkuadrua në minutën e 70’të dhe kësisoj u bë protagonist në fitoren e gjigantit turk me rezultat 0-4. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë