Loading…

Milioneri e politikani Pacolli, agjëron Ramazanin

  • 09/06/2017 | 14:56

Milioneri e politikani Pacolli, agjëron Ramazanin

Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, është ndër politikanët e rrallë që agjëron në muajin e shenjtë të myslimanëve.


Ndonëse ai vetë nuk ka pranuar të flas publikisht për këtë gjë, gazetametro.net mëson se milioneri e politikani Pacolli, agjëron Ramazanin.

Por, ani pse Pacolli nuk ka folur asnjëherë për pikëpamjet e tij fetare, ai del të jetë praktikues i fesë më shumë se shumë politikanë kosovarë.

Bile, tash së fundi ka angazhuar në partinë e tij edhe dy kandidate për deputete me mbulesë, Rafiqe Tërnavën dhe Labinotë Demin.

Behgjet Pacolli është në politikën kosovare që nga paslufta, por që me partinë e tij mandatin e kaluar nuk ka arritur ta kaloi pragun. Ndërkaq, nga ana ekonomike, ai është politikani shqiptar më i pasur në botë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë