Loading…

Miftaraj kërkon reagim nga Vitia për vdekjen e 4-vjeçares: Aspekti njerëzor është zëvendësuar me agjenda politike e monetare

  • 21/02/2024 | 15:39

Miftaraj kërkon reagim nga Vitia për vdekjen e 4-vjeçares: Aspekti njerëzor është zëvendësuar me agjenda politike e monetare

Drejtori i Institutit të Kosovës për Drejtësi, Ehat Miftaraj ka kërkuar reagim nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, pas vdekjes një katër vjeçare nga komuniteti jo shumicë në rrethana të dyshimta.


Miftaraj përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se duhet të sqarohen rrethanat e rastit.

Veç kësaj, ai ka thënë se në aspektin njerëzor, moral dhe etik, do të duhej të interesohej ministri i Shëndetësisë, e madje, edhe ministra e zyrtarë të tjerë.

“Në aspektin njerëzor, moral dhe etik, Ministri i Shëndetësisë do të duhej të interesohet, sqarohet dhe të deklarohet në publik kur një fëmijë katër vjeçar e humb jetën. Njejte do të duhej të vepronin edhe ministra e pozita tjera udheheqese.” – ka thënë ai.

Tutje, Miftaraj ka thënë se aspekti njerëzor, është zëvendësuar me agjenda politike e monetare.

“Po ja qe aspekti njerezor, etik e moral eshte zevendesuar me agjenda politike dhe monetare, fatkeqesisht.” – ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë