Loading…

Meterologu tregon se si do të jetë moti në muajin shkurt

  • 27/01/2022 | 13:09

Meterologu tregon se si do të jetë moti në muajin shkurt

Sipas meterologut, Besim Aliu, ditëve në vazhdim në Kosovë ka mundësi për fjolla bore por jo të intenzitetit të lartë apo mesatar, shkruan Gazeta Metro.


Ai ka treguar se reshjet do të fillojnë në javën e parë të muajit shkurt, dhe se reshje do të ketë të edhe këto ditë por janë të pakta.

“Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e këtyre masave, por që presioni atmosferik është bukur i lartë. Ka mundësi që të kemi vetëm ndonjë fjollë bore, por jo reshje të intensitetit mesatar ose të lartë. Reshjet do të fillojnë në javën e parë të muajit shkurt. Do të ketë edhe këto ditë por do të jenë reshje të pakta”, ka thënë ai në RTV 21. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë