Loading…

Meteorologët paralajmërojnë për rikthimin e të ftohtit siberian në vend

  • 29/11/2018 | 16:33

Meteorologët paralajmërojnë për rikthimin e të ftohtit siberian në vend

Meteorologët kanë alarmuar për kthimin e ftohtit të madh në rajonin e Ballkanit.


Sipas meteorologëve duke nisur nga dita e premte në territorin e Ballkanit do të kthehen stuhitë e dëborës dhe ngricat.

Moti do të jetë me diell dhe vranësira deri mesatare në juglindje ku do të ketë reshje të pakta bore në lartësitë mbi 800 metra në nivelin e detit.

Temperaturat do të fillojnë të zbresin ndjeshëm, në zonat malore kur termometri do të zbres deri në -3 grade celsius në mëngjes.

Të premten i gjithë vendi do të përfshihet nga masa ajrore shumë të ftohta me origjinë Siberiane duke sjelle rënie të mëtejshme të temperaturave në të gjithë vendin.

Zonat malore -8 deri në 1 gradë celsius

Zonat e ulëta 1 deri 13 gradë celsius

Zonat bregdetare 2 deri në 13 gradë celsius

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë