Loading…

Meta i thotë Ramës: S’ka koalicion nëse nuk e zgjidh krizën

  • 03/04/2017 | 23:29

Meta i thotë Ramës: S’ka koalicion nëse nuk e zgjidh krizën

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta ka thyer heshtjen një natë pas darkës me kryeministrin Rama.


Duke folur pas mbledhjes së Kryesisë së LSI-së ai ka thënë se mbetet i hapur për të afirmuar sërish koalicionin me Partinë Socialiste, por me kushtin që Rama të zgjidhë krizën politike.

Meta ka “kërcënuar” Edi Ramën se nëse nuk garantohen zgjedhjet e ndershme me pjesëmarrjen e opozitës, ai nuk do të pranojë të bëhet pjesë e një koalicioni farsë, shkruan Lapsi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë