Loading…

Mesut Ozil me gjest madhështor, vetëm që ‘Gunnersaurus’ të mbetet te Arsenali

  • 06/10/2020 | 17:25

Mesut Ozil me gjest madhështor, vetëm që ‘Gunnersaurus’ të mbetet te Arsenali

Futbollisti turko-gjerman, Mesut Ozil, ka vendosur që t’i dal në ndihmë njeriut që fshihet prapa maskotës së famshme të klubit të Arsenalit, transmeton Gazeta Metro.


Klubi i Arsenalit ditë më parë vendosi që ta largoi nga puna njeriun që fshihet prapa maskotës së klubit, pas 27 viteve. Arsyet ende nuk janë zbuluar zyrtarisht, teksa thuhet se ky vendim erdhi si shkak i mos mundësisë që ta paguajnë pagën e tij.

Megjithatë, njeriut të njohur ndryshe edhe si ‘Gunnersaurus’, në ndihmë ka vendosur që t’i dal ylli i skuadrës, Mesut Ozil, i cili është një nga futbollistët më të paguar te ‘Topçinjët’.

Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare, ish reprezentuesi i Gjermanisë ka bërë të ditur se është i gatshëm ta paguajë pagën e njeriut që fshihet prapa maskotës, për aq kohë sa ai do jetë lojtar i Arsenalit.

Ndryshe, ‘Gunnersaurus’ tash e 27 vite ka qenë i pranishëm në çdo ndeshje që Arsenali i zhvillon në shtëpi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë