Loading…

Messi nga gjuajtja e lirë shënon super gol, ‘e lë në gjumë’ portierin e njohur

  • 01/10/2022 | 21:39

Messi nga gjuajtja e lirë shënon super gol, ‘e lë në gjumë’ portierin e njohur

Sulmuesi i PSG’së, Lionel Messi edhe një herë tjetër ka treguar se është ‘mjeshtër’ i vërtetë nga goditjet e lira. Ai ka realizuar gol spektakolar sonte kundër Nice, transmeton Gazeta Metro.


Në minutën e 29’të nga një distancë jo shumë e largët argjentinasi lëshoi ‘predhën’ dhe portieri i njohur, Kasper Schmeichel vetëm e shikoi topin duke hyrë në rrjetë.

Për Messin ky ishte goli i pestë këtë sezon në Superligën e Francës, ndërsa ka regjistruar edhe shtatë asistime.

Rezultati momental i ndeshjes është 1-0 për PSG’në. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë