Loading…

“Messi meriton të fitojë Topin e Artë”

  • 27/11/2021 | 09:37

“Messi meriton të fitojë Topin e Artë”

Angel di Maria, mesfushori i Paris Saint Germain, thotë se edhe për këtë vit, Topin e Artë do t’ia jepte shokut të skuadrës tani te PSG dhe te Argjentina që shumë vite, Lionel Messit.


Messi e fitoi Kupën e Mbretit me Barcelonën sezonin që lamë pas, që ishte sezoni i tij i fundit në “Camp Nou”.

Qershia mbi torte ishte triumfi në Kupën e Amerikës me Argjentinën, trofe që Messi e kërkonte që një dekadë.

Nëse Messi e meriton të fitojë Topin e Artë?

“Po, mendoj se po. Ai ka pasur një vit shumë të rëndësishëm në karrierën e tij. Fitimi i Kupës së Amerikës me vendin e tij janë vërtet gjëra që më në fund kanë arritur në Kombëtare. Për këtë arsye e meriton”, u shpreh Di Maria.

Nëse Messi është i lumtur në Paris…

“Po, ai është i lumtur. Familja e saj përshtatet mirë, fëmijët e saj argëtohen në shkollë. Ai tashmë ka gjetur një shtëpi. Ai është përshtatur mirë me njerëzit e klubit. Është normale në futboll të duhet kohë për t’u përshtatur. Nuk ka qenë e lehtë për të“.

Messi kandidatin më të fortë për këtë trofe e ka sulmuesin e Bayern Munich, Robert Lewandowski, derisa në garë janë edhe Jorginho i Chelsea, Kylian Mbappe, Karim Benzema.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë