Loading…

Messi ka shënuar gola në El Clasico sa e gjithë skuadra e Real Madrid së bashku

  • 10/04/2021 | 11:08

Messi ka shënuar gola në El Clasico sa e gjithë skuadra e Real Madrid së bashku

Sot do të luhet ndeshja më e madhe e futbollit ‘El Clasico’ midis Real Madrid dhe Barcelonës.


Lionel Messi ka shënuar 26 gola në historinë e El Clasicos dhe ka rekordin për më së shumti gola të shënuar.

Mirëpo, statistikë interesante është fakti që ai ka më shumë gola se gjithë lojtarët e tanishëm në skuadrën e Real Madrid.

Karim Benzema (9), Sergio Ramos (5), Raphael Varane (2), Marcelo (2), Marco Asensio (2), Casemiro, Federico Valverde, Luka Modric, Vinicius Jr, Lucas Vazquez dhe Mariano kanë shënuar secili për Real Madrid kundër Barcelonës, duke e dërguar totalin e golave në 26.

Ndeshja e sotme fillon në orën 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin “Alfredo di Stefano”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë