Loading…

Messi: Jam lodhur duke u fajësuar për problemet e të gjithëve

  • 19/11/2020 | 09:34

Messi: Jam lodhur duke u fajësuar për problemet e të gjithëve

Lionel Messi ka reaguar ashpër ndaj komenteve të bëra nga Eric Olhats, ish-menaxheri i Antoine Griezmann, se gjoja argjentinasi është fajtor për dështimin e francezit në Barcelonë, duke thënë se ndihet i lodhur duke e bartur mbi supe çdo dështim që ndodh në Camp Nou.

Reagimi i Messit vjen pasi xhaxhai i Griezmann Emmanuel Lopes dhe ish-menaxheri i tij e fajësuan argjentinasin për problemet në Camp Nou, duke thënë se ai është shkaktar i tyre.

Messi dhe Barcelona kanë pasur marrëdhënie të këqija vitin e fundit, për shkak të dështimit të klubit brenda dhe jashtë fushës. Barça e përfundoi sezonin 2019/20 ka trofe dhe u turpëruar në Ligën e Kampionëve duke u mposhtur 8:2 nga Bayern Munich.

Messi, i cili po kthehej në Barcelonë nga Argjentina ku ishte në detyrë me kombëtaren për ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës 2022, u pyet në aeroportin El Prat për komentet e Olhats.

“Jam lodhur duke më fajësuar për çdo gjë”, tha Messi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë