Loading…

Kodi më i njohur në internet është ‘123456’

  • 29/01/2017 | 18:48

Kodi më i njohur në internet është ‘123456’

Secilit server i duhet një kod për t’u kyqyr diku, nga i cili varet e gjitha puna në të, dhe duhet pasur kujdes me zgjedhjen e tij.


Shifra më e paigurtë dhe më e përdorur në vitin 2016 sipas Kompanisë së Sigurimit “Keeper” ka qenë kodi 123456. Kjo kompani në analizën e 10 milionë llogarive të internetit në botë ka ardhur në zbulimin e këtij kodi apo fjalëkalimi që është përdorur më së shumti, dhe njëkohësisht nuk ka qenë fare i sigurtë.

Pas kodit “123456”, fjalëkalimi i dytë më i përdorur është “123456789”, pastaj “qwerty”, i katërt është “12345678” dhe i pesti “111111”. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë