Loading…

Mësohet si u djeg xhamia në Deçan

  • 14/01/2017 | 11:19

Mësohet si u djeg xhamia në Deçan

Policia e Kosovës ka njoftuar se dyshohet që xhamia në Drenoc të Deçanit është djegur si pasojë e rrymës elektrike.


Njësia policore dhe zjarrfikësit kanë dal në vendin e ngjarjes për të kryer hetime rreth rastit dhe shkakut të zjarrit.

Ndryshe, xhamia e këtij fshati është djegur në tërësi. Por, nuk është raportuar për të lënduar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë