Loading…

Mësohet numri i të arrestuarve për fajde në Pejë, sekuestrohet pasuri e madhe

  • 22/02/2022 | 12:17

Mësohet numri i të arrestuarve për fajde në Pejë, sekuestrohet pasuri e madhe

Prokuroria Themelore e Pejës ka thirrur konferencë të jashtëzakonshme për media, pas një aksioni të zhvilluar sot të koordinuar me Policinë e Kosovës, konkretisht me Drejtorinë për Hetimin e Krimit të Organizuar.


Gazeta Express mëson nga burimet brenda Policisë së Kosovës se bëhet fjalë për mbi 15 persona të arrestuar për veprën penale “fajdeja”, gjithashtu është sekuestruar edhe pasuri e madhe.

Nga prokuroria nuk janë deklaruar pasi po presin konferencën në orën 15:00 për të dhënë detaje.

Njoftimi i plotë i prokurorisë:

Ftoheni të merrni pjesë në konferencën e jashtëzakonshme për media të organizuar nga  Prokuroria Themelore  në Pejë , lidhur me aksionin e zhvilluar sot në koordinim me  Policinë  e Kosovës (Drejtoria për hetimin e krimit të organizuar),  ku janë arrestuar dhjetëra persona për veprën penale fajdeja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë