Loading…

Mësohet kur do të merret vendimi rastin e vrasjes së Aulon Zekës

  • 15/02/2018 | 20:32

Mësohet kur do të merret vendimi rastin e vrasjes së Aulon Zekës

Rastit të zbardhjes së vrasjes së të miturit Aulon Zeka i ka ardhur fundi. Nesër trupi gjykues i Gjykatës Themelore në Prishtinë- Departamenti për të Mitur, do të mblidhet për të dëgjuar fjalën përfundimtare të të gjitha palëve të përfshira në këtë rast.


Lajmin për Periskopin e ka bërë të ditur mbrojtësi i familjes Zeka, avokati Skender Musa.  Sipas tij, javën e ardhshme do të jepet aktgjykimi ndaj të dyshuarve të këtij rasti.

“Nesër fjala përfundimtare e palëve pas tri katër ditëve shpallet aktgjykimi”, është shprehur avokati Musa.

Seanca ndaj të dyshuarve do të nis nesër në ora 9:00.

Prokuroria Themelore e Prishtinës, Departamenti për të Mitur i Prokurorisë Themelore në Prishtinë ka propozuar dënim me burgim për dy të mitur, G.H dhe R.G., si të dyshuar për vrasjen e Aulon Zekës.

Ndryshe, 16 vjeçari Aulon Zeka është gjetur i vdekur në mëngjesin e 15 shtatorit të vitit të kaluar rreth orës 11:00, në rrugën “Gjon Sereqi” në Prishtinë. I ndjeri ishte qëlluar me katër plumba në trup.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë