Loading…

Mësohet arsyeja pse Haradinaj doli nga takimi me Thaçin

  • 16/02/2018 | 14:56

Mësohet arsyeja pse Haradinaj doli nga takimi me Thaçin

Pas arritjes së marrëveshjes për votim të Demarkacionit me Malin e Zi, presienti Hashim Thaçi, ka thirrur në takim liderët e partieve politike. Aty ka qenë i pranishëm edhe kryeministri Ramush Haradinaj, për të cilin mediat raportuan se e ka braktisur takimin para kohe.


Gazeta Metro mëson se arsyeja e daljes së Haradinajt nga takimi, nuk ka të bëjë me ndonjë mosmarrëveshje.

Burime nga takimi, i kanë thënë Metros, se Haradinaj, e më pas edhe liderët tjerë kanë dalë nga ky takim, për të vazhduar me takime të tjera, fillimisht me përfaqësuesen e BE’së në Kosovë, Natalia Apostolova.

Përveç partive të koalicionit qeverisës, në takime po merr pjesë edhe LDK. Ndërsa Vetëvendosje, e ka bojkotuar këtë takim të thirrur nga presidenti Thaçi, dhe Albin Kurti në një konferencë për media është shprehur kundër kësaj marrëveshje me Malin e Zi, duke e quajtur mashtrim. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë