Loading…

Mësohen emrat e pesë deputetëve të parë të AAK-së

  • 12/06/2017 | 23:44

Mësohen emrat e pesë deputetëve të parë të AAK-së

Teksa po përfundon numërimi i votave për përqindjet e partive politike, ka filluar edhe numërimi i votave për kandidatët brenda listave.


Telegrafi merr vesh se anëtarët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës që tash dihet se sigurt do të jenë deputetë të Kuvendit të Kosovës, janë: Ramush Haradinaj, Daut Haradinaj, Pal Lekaj, Teuta Haxhiu dhe Time Kadriaj.

Teuta Haxhiu ka arritur t’i grumbullojë deri tash mbi 10 mijë vota.

Gjasat të mëdha për tu bërë deputet i ka edhe ish-komandanti i Koshares, Rrustem Berisha.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë