Loading…

Mërgimtari parkon veturën në mes të sheshit ‘Zahir Pajaziti’

  • 13/08/2019 | 11:28

Mërgimtari parkon veturën në mes të sheshit ‘Zahir Pajaziti’

Disa nga mërgimtarët nuk po respektojnë rregullat dhe ligjet e Kosovës, kështu duke bërë shkelje të mëdha, transmeton Gazeta Metro.


Kështu sot një mërgimtarë me veturën e tij ka thyer rregullat e komunikacioni tnë Prishtinë, ku e ka parkuar atë në sheshin ‘Zahir Pajaziti’.

Hyrja në këtë shesh është e ndaluar me ligj dhe rregulla të komunikacionit.

Shkelje të mëdha në komunikacion nga mërgimtarët ka pasur edhe në raste tjera, ku përveç tejkalimit të shpejtësisë, ata shpesh janë futur edhe në semfaro me dritë të kuqe.

Fotografitë janë publikuar në fanpagen e ‘Vrojtuesit e lagjes-Prishtinë’ në Facebook./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë