Loading…

Mërgimtari nga Zvicra fejohet ditën e zgjedhjeve: Tregon arsyet përse zgjodhi këtë datë

  • 17/10/2021 | 12:41

Mërgimtari nga Zvicra fejohet ditën e zgjedhjeve: Tregon arsyet përse zgjodhi këtë datë

Një i ri nga Krusha ka zgjedhur të fejohet ditën e zgjedhjeve. Kushtrim Sadiku i cili ka dalur edhe të votojë tha se ka vendosur të fejohet pikërisht në këtë ditë, shkruan Gazeta Metro.


Ai tha se do donte që edhe në Kosovë të shkonte procesi i votimit si në Zvicër, kurse tregoi se zgjedhjen e kësaj date për fejesë e ka bërë qëllimisht.

”Është dicka e vecant me u feju edhe për zgjedhje lidhet edhe fejesa. Po e kam zgjedhur këtë datë për me u feju pasi është dita e vecantë. Kisha pas dëshirë që zgjedhjet këtu me shku si në Zvicër”, tha Kushtrimi.

Edhe familjarët e tij thanë se janë të kënaqur me vendimin e tij, e sidomos pasi e fejuara e tij vjen nga Kosova./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]t
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë